Co oznacza ten wynik EEG u 29-latki?

Dzień dobry. Od pewnego czasu miewam zawroty głowy. W marcu zmarła nagle bliska mi osoba. Od tego czasu czuje że się denerwuje, obawiam nieznanego. Zrobiłam sobie EEg. Proszę o pomoc w interpretacji Opis badania EEG w czuwaniu z hiperwentylacją i fotostymulacją . Czynność podstawowa EEG prawidłowo zróżnicowana przestrzennie, składająca się w odprowadzeniach ciemieniowo- potylicznych z rytmu alfa 9-10 Hz o amplitudzie do 80 uV oraz z serii niskonapięciowego rytmu beta. Na tym tle rejestrują się w prawej półkuli mózgu w okolicach tylnych i skroniowych rozsiane pojedyncze fale wolne theta oraz nieliczne fale ostre o amplitudzie nieco wyższej niż tło zapisu. Reakcja zatrzymania wyrażona. Hiperwentylacja i Fotostymulacja nie aktywują krzywej EEG. Orzeczenie: Zapis czynności bioelektrycznej mózgu o cechach nieprawidłowych w prawej półkuli mózgu w okolicach tylnych i skroniowych. cja zatrzymania wyrażona. Hiperwentylacja i Fotostymulacja nie aktywują krzywej EEG. Orzeczenie: Zapis czynności bioelektrycznej mózgu o cechach nieprawidłowych w prawej półkuli mózgu w okolicach tylnych i skrobiowych.
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Witam! Badanie EEG wiekowo zbliża się do setki. U pewnego odsetka ludzi chorych badanie wypada prawidłowo i mniej więcej u takiego samego odsetka ludzi zdrowych zapis jest nieprawidłowy. Ponadto badanie może być obarczone artefaktami biologicznymi i technicznymi. Proponuję powtórzenie badania na innym sprzęcie (czasem może modyfikować zapis). Sam przytoczony przez Panią opis nie za bardzo koreluje z objawami klinicznymi. Najlepiej powtórzyć badanie nawet prywatnie (nie jest zbyt drogie). Pozdrawiam W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty