Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyniku badania EEG głowy

Czynność podstawowa EEG syntetyczna złożona z rytmu alfa o częst. około 9c/s amplitudzie 40uV oraz odcinków beta. RZ zaznaczona. W odprowadzeniach podłużnych znad prawej okolicy przedczołowo-czołowej rejestruje się kilkakrotnie kilkusekundowe odcinki czynności wolnej złożone z fal theta5-6c/s amplitudzie do 60uVopisywane zmiany pojawiają się okresowo w okolicach czołowo skroniowych obustronnie. Hv nasila zmiany wydłużając ich czas trwania rozprzstrzeniając je na odprowadzenia czołowo-skroniowo-centralne obustronnie. Ponadto podczas stymulacji Hv w okolicy przedczołowo-czołowej prawej zarejestrowano około 3-sekundową czynność napadową złożoną z serii fal theta4-5c/s amplitudzie do 200uV o wyostrzonym rysunku graficznym oraz delta 3c/s amplitudzie 100uV. Wnioski - zapis nieprawidłowy ze zmianami w okolicach czołowo-skroniowo-centralnych z wyraźną przewagą okolicy czołowej prawej z napadowością aktywowaną stymulacją Hv.

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam! Trudno mi wypowiedzieć się na temat tego wyniku ponieważ badanie EEG należy interpretować w oparciu o dolegliwości/objawy pacjenta oraz najczęściej wyniki badań obrazowych (jak tomografia czy rezonans głowy) - w tym przypadku nie mam takich informacji. Samo w sobie badanie EEG w większości przypadków nie jest bardzo specyficzne i może jedynie sugerować istnienie jakichś nieprawidłowości (tak jak to jest w tym przypadku). Musi Pan/Pani pokazać wynik lekarzowi kierującemu na to badanie, który znając historię choroby i ewentualne wyniki innych badań zadecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy