Dlaczego nie czuję palca jednej ręki?

Hej,chodzę po lekarzach w USA i już mam dość.zrobiłam prześwietlenie kręgosłupa.dwa małe narosla na L4-L5 i L5-S1..lekarka polska powiedziała ze to początek reumatyzmu,druga ze lekkie zwyrodnienie kręgosłupa aż w końcu wybrałam się do reumatologa i on ze artretyzm.to ja już niewiem co ja mam.caly 2019/2020 to był przewlekły stres.mam 29 lat i jak dowiedziałam się o diagnozie wszystko zaczęło mnie bolec.zmienilam dietę i ćwiczę na siłowni .zrobili mi badania krwi na choroby autoimmunologiczne,badania krwi,rezonans,prześwietlenie stawów i wszystko było ok!!od paru miesięcy zmagam się z dretwiejacymi rękami i nogami.bywaly momenty ze drętwiała mi cała lewa noga.zawsze gdy leżę lub spie.potrafie obudzić się w nocy lub rano Np nie mam czucia w palcu jednej ręki i to objawia się różnie.nie ma mowy spania na kończynach.Bardzo proszę o radę.biore magnez,witB ale nie mam pojęcia co dalej robić.

Witam! Z Pani opisu nasuwa się przekonanie o zaburzeniach z podłożem emocjonalnym. Stwierdzone radiologicznie zmiany L4-L5 i L5-S1 nie mogą odpowiadać za dolegliwości w różnych częściach organizmu. Sytuacje stresowe mogą być przyczyną nasilenia lub nawet pojawienia się opisanych objawów. Nie wiem dokładnie jak to jest w Stanach, ale u nas w Polsce zajmują się takimi problemami psycholodzy, psychoterapeuci i psychiatrzy. Nerwica może imitować każdą chorobę somatyczną, ale leczenie jest całkowicie odmienne. Typowe leki p/bólowe i p/reumatyczne praktycznie nie działają. W leczeniu objawów z przyczyną emocjonalną Powinno być dwutorowe: Odpowiednio dobrana psychoterapia (leczenie przyczynowe), wzmocniona lekami p/lekowymi, p/depresyjnymi plus modyfikacje autorskie terapeuty. Nieleczona nerwica ma skłonność do eskalacji objawów. W sytuacji utrudnionego kontaktu z psychoterapeutą można zastosować dostępne i internecie treningi autogenne. Niektórzy leczeni bardzo dobrze reagują na "filozofię walk Dalekiego Wschodu", którą w tym układzie także należy traktować jako namiastkę psychoterapii. Jeżeli w Stanach są jakieś problemy, to może pani skorzystać na Skypie lub innym komunikatorze z naszych psychoterapeutów. Powodzenia W. Łuczkowski.