Co wynika z mojego rtg kręgosłupa?

Witam,od ponad miesiąca zmagam się z takimi problemami jak zawroty głowy,ból uszu i szumy uszne,ból głowy i pulsowanie głowy,ból odcinka kręgosłupa lędźwiowego oraz szyjnego,odrealnienie,pustka w głowie,pogorszenie widzenia. Zrobiłam wszystkie badania (tarczyca ok,anemii nie wykazano,cholesterol podwyższony). Rezonans magnetyczny bez kontrastu (odcinek szyjny ok,glowa -niedokrwienie lewego płata czołowego). Laryngolog po nie stwierdzeniu oczoplonsu nie stwierdził przyczyny laryngologicznej (słuch jest bardzo dobry). Neurolog nie badając mnie stwierdził nerwice lekowa i przepisał leki takie jak Cital,Betaserc oraz Lexotan. Żadne z tych leków nie poprawiło mojego samopoczucia po ponad 2 miesiącach zażywania. Jeszcze raz odwiedziłam neurologa i usłyszałam,że nie ma mocniejszych leków na moje dolegliwości,kazał zażywać tabletki dalej i zapisał mnie na wizytę za 3 miesiące na kontrole. Zrobiłam badania rtg kręgosłupa lędźwiowego „zaburzenia posturalne w postaci lewostronnej skoliozy kręgosłupa TH-L z lekką zaznaczoną rotacja trzonów pogranicza. Tarcze m-trzonowe TH nieprzewężone,tarcz am-trzonowa L5-S1 nieco węższa od wyżej leżących. Konflikt wyrostków kolczystych L4-L5”. Rtg kręgosłupa szyjnego mam za tydzień oraz badanie błędnika. Nie mogę normalnie funkcjonowa dlatego proszę o pomoc.

Witam! Rzeczywiście, przedstawiony przez Panią opis dolegliwości przemawia za sprawą nerwicową. Jest jednak pewien problem: farmakologiczne leczenie tego typu dolegliwości jest jedynie leczeniem objawowym, czyli przeznaczonym do łagodzenia lub usuwania samych objawów, bez działania na ich przyczynę. Leczeniem przyczynowym jest psychoterapia. Zazwyczaj stosujemy obie techniki razem, gdyż przynoszą szybszą i trwalszą poprawę. Same leki to tak, jakby leczyła Pani ból zęba lekami p/bólowymi - złagodzi, ale po odstawieniu leku będzie jeszcze gorzej. Leczenie nerwicy lepiej wychodzi u psychiatry, psychologa lub psychoterapeuty. Powodzenia W. Łuczkowski.