Interpretacja opisu badania RTG kręgosłupa
Witam, proszę o pomoc w interpretacji opisu wyniku badania RTG. Mianowicie w opisie lędźwiowo- krzyżowego: Skolioza lewostronna i wyrównana lordoza kręgosłupa lędźwiowego. Dyskopatia na poziomie L5-S1 - zwężenie przestrzeni międzykręgowej. Natomiast w opisie kręgosłupa piersiowego: Skolioza lewostronna i pogłębiona kyfoza kręgosłupa piersiowego. Przestrzenie międzykręgowe nieprzewężone. Co to wszystko oznacza i jakie kroki powinnam dalej podjąć? Do jakiego specjalisty się udać?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Witam, boczne skrzywienie kręgosłupa prawdopodobnie powstało we wczesnej młodości ,dyskopatia na poziomie L5/S1 może powodować dolegliwości bólowe w okolicy kręgosłupa lędźwiowegi i kończyn dolnych. Należy zgłosić się do lekarza rehabilitacji i rozpocząć systematyczne ćwiczenia dobrane do Pani dolegliwości oraz zabiegi wspomagające np. masaż,ultradźwięki, krioterapię może prądy TENS jeśli jest ból.
Pozdrawiam