Opis wyniku badania RTG kręgosłupa lędźwiowego
Witam, oto opis wyniku badania RTG kręgosłup lędźwiowy: spłycenie lordozy. Zwężenie przestrzeni międzysykowej L5/S1 jak przy dyskopatii z nieznacznym ześlizgiem trzonu L5 do tyłu w stosunku do S1. Rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowy w stwach międzykręgowych na tym poziomie. Niewielka sklerotyzacja przystawkowa stawów krzyżowo-biodrowych i nieco nierówny obrys szpar stawowych. Czy to jest dyskopatia? Czy mogę uprawiać sport?

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Z opisu nie wynika aby miał Pan dyskopatię natomiast opisane sa cechy kręgozmyku i zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, które wymagaja rozsadnego podejścia do sportu i dlatego sugeruję kontakt z ortopeda oraz rehabilitantem przed rozpoczęciem ćwiczeń, tak aby wykonywane ćwiczenia były bezpieczne.