Interpretacja wyniku badania RTG kręgosłupa oraz silne bóle w dole kręgosłupa

Proszę o interpretację badania RTG Spłycenie fizjologicznej lordozy lędzwiowej. Lewo boczne skrzywienie kręgosłupa. Zwężenie przestrzeni międzytrzonowej L5-S1 z podchrzęsną sklerotyzacją i krawędziowymi nawarstwieniami osteofytarnymi blaszek granicznych. Rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze w postaci krawędziowej osteofytozy. Silne bóle w dole kregosłupa z drętwieniem promieniujące na biodra. Dziękuję.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku RTG zmiany wskazują na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Takie zmiany mogą być wynikiem opisanych dolegliwości. Tak naprawdę wskazana jest jednak także diagnostyka obrazowa stawów biodrowych. Sugeruję zatem konsultację neurologiczną oraz ortopedyczną.