Opis RTG skoliozy lędźwiowej
PROSZE O INTERPRETACJE OPISU RTG: PRAWOSTRONNA SKOLIOZA LĘDŹWIOWA. PRAWDOPODOBNE CECHY SPINABIFIDA S1, POGŁĘBIONA LORDOZA LĘDŹWIOWA Z POZIOMYM USTAWIENIEM KOŚCI KRZYŻOWEJ. DYSKRETNE ZWĘŻENIE PRZESTRZENI MIĘDZYKRĘGOWEJ L5-S1 W ODCINKU TYLNYM ZWIĄZANE Z KRZYWIZNAMI KRĘGOSŁUPA.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Nie wiem czego Pani nie rozumie w opisie. Spinabifida to rozszczep kręgosłupa. Kręgosłup skrzywiony i przez to występuje zwężenie przestrzeni międzykręgowej. Może to powodować ból w okolicy lędźwowo krzyżowej.