Nieznacznie pogłębiona fizjologiczna lordoza lędźwiowa z poziomym ustawieniem kości krzyżowej
Jestem po badaniu MR kręgosłupa. Bardzo proszę o analizę moich wyników.W badaniu stwierdza się: 1. nieznacznie pogłębiona fizjologiczna lordoza lędźwiowa z poziomym ustawieniem kości krzyżowej co powoduje przewężenie przestrzeni tylnej kanału kręgowego w odc. L1 do L5 2. obniżenie wysokości krążka m/kręgowego L5-S1 z obniżeniem intensywności jego sygnału odpowiadające zmianom degeneracyjnym, dehydratacyjnym.

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.