Opis badania RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego

Witam proszę o poradę w związku z lordozą lędzwiową . A wiec podam opis badania : Zdjęcia rtg kręgosłupa lędzwiowo-krzyżowego-pogłębiona lordoza lędzwiowa z niemal poziomym ustawieniem kości krzyżowej. Zmiany zwyrodnieniowe-osteofity na przednich i bocznych krawędziach trzonów L3 do L5. Wysokość trzonó kręgowych i przestrzeni międzykręgowych rtg w normie . Proszę o wytłumaczenie badania i jak się leczyć .
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Z opisu wynika, że ma Pani chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa lędźwiowego, dodatkowo poziome ustawienie kości krzyżowej, co może również powodować dolegliwości bólowe tej okolicy. Takie schorzenia są leczone przez Lekarza Reumatologa-proszę udać się do tej Poradni w wynikiem badania. Po przeprowadzeniu badania lekarz ustali dalsze leczenie. Pozdrawiam