Pogłębiona lordoza lędźwiowa w wyniku badania RTG kręgosłupa

Witam serdecznie dzś otrzymałam wyniki rtg kręgosłupa lędzeiowo-krzyżowego bardzo proszę o interpretacje tego wyniku orazzalecen co do ewentualnego dalszego leczenia; LORDOZA LĘDZWIOWA POGŁĘBIONA Z POZIOMYM USTAWIENIEM KOŚĆI KRZYŻOWEJ.PRZECIĄŻENIE NA POZIOMIE L2/3,L3/4,L4/5,L5/S1.POZA TYM WYSOKOŚĆ TRZONÓW I KRAŻKÓW W NORMIE .LEWOWYPUKŁA SKOLIOZA Z ROTACJA TRZONÓW,POCZĄTKOWY OKRES TWORZENIA OSTEOFITÓW NA KRAWĘDZI TRZZONÓW Z GÓRY DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Z istotnych danych z powyższego badania uwagę zwraca poziome ustawienie kości krzyżowej-często daje dokuczliwe dolegliwości bólowe tej okolicy. Kolejną ważną informacją jest skrzywienie boczne kręgosłupa z rotacją kręgów w osi długiej kregosłupa ( rotoskolioza) i koniecznie wymaga konsultacji z Lekarzem Ortopedą, co dalszego postępowania. Osteofity na krawędziach trzonów kręgowych ozanaczają rozpoczynającą się chorobę zwyrodnieniową kręgoslupa (również możliwa przyczyna dolegliwości bólowych)-wymaga konsultacji z Lekarzem Reumatologiem. Pozdrawiam