Wyniku RTG kręgosłupa a ból kręgosłupa i drętwienie palców
Witam-Proszę o wyjaśnienie wyniku RTG kręgoslupa Prawowypukla skolioza kręgoslupa piersiowego.Zwężenie przestrzeni międzykregowych na poziomie Th 3-7.Znaczna lewowypukła skolioza kręgosłupa lędzwiowego.Skręcenie długiej osi w prawo.Krawedzie trzonow lędzwiowych wydłużone.Zweżenie przestrzeni na poziomie LI-2.Początkowe wapnienie więzadla podlużnego w gornym odcinku kręgoslupa lędzwiowego.Czy to są zmianyktore mogą powodowac dolegliwości bólowe kręgoslupa? Czy mogą mi z tego powodu cierpnać palce dloni prawej? Cały kregosłup mnie bardzo boli.

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. Zmiany tego typu związane są z chorobą zwyrodnieniową a także przeciążeniową kręgosłupa. Mogą one powodować dolegliwości bólowe oraz parestezje. Pojawia się najczęściej ból o charakterze ćmiącym choć nie można wykluczyć także dolegliwości stałych, znacznie utrudniających codzienne funkcjonowanie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga bądź ortopedy aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. Nie wykluczone iż konieczna jest operacja. W pierwszej kolejności jednak poleca się fizykoterapię mającą na celu wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych.