RTG kręgosłupa a bóle głowy i bóle w odcinku lędźwiowym
Mogę prosić o interpretacje zdjęcia RTG?odc.L-S AP/B Prawowypukła skolioza.spłycenie lordozy.lumbalizacja S1 oraz odc.C wyrównanie lordozy szyjnej.drobne zwężenie przestrzeni moedzykregowej C6-C-7.drobne zmiany wytwórcze w stawach unkowertebralnych. Cierpie na uciążliwe bóle glowy w potylicy i bóle w odc.ledzwiowym do tego bol promieniuje do nóg i rąk . Jest nie znosny a mam 10 mies.dziecko i muszę mieć siłę i uśmiech n twarzy dla mojego dziecka.proszę o pomoc. Beata 22 lata.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. Zmiany tego typu związane są z chorobą zwyrodnieniową a także przeciążeniową kręgosłupa. Mogą one powodować dolegliwości bólowe oraz parestezje. Pojawia się najczęściej ból o charakterze ćmiącym choć nie można wykluczyć także dolegliwości stałych, znacznie utrudniających codzienne funkcjonowanie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga bądź ortopedy aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. Nie wykluczone iż konieczna jest operacja. W pierwszej kolejności jednak poleca się fizykoterapię mającą na celu wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych.