Co oznacza mój wynik RTG kręgosłupa szyjnego?
Oto wyniki mojego rtg kr.szyjnego: Zniesiona lordoza szyjna. Niewielkie wyciągnięcie na przednio dolnym zarysie trzonu C6.Niewielkie zmiany przeciążeniowe w stawkach Luschki. Chcę zapytać co to znaczy.

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. Zmiany tego typu związane są z chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa. Mogą one powodować dolegliwości bólowe oraz parestezje. Pojawia się najczęściej ból o charakterze ćmiącym choć nie można wykluczyć także dolegliwości stałych, znacznie utrudniających codzienne funkcjonowanie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. W pierwszej kolejności jednak poleca się fizykoterapię mającą na celu wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych.