Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowych C3/C4, C5/C6 i C6/C7 z wyciągnięciami przednich i tylnych krawędzi
Witam. Mam 66 lat. Zdjęcie rtg kręgosłupa szyjnego (boczne skosy) wykazują obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowych C3/C4, C5/C6 i C6/C7 z wyciągnięciami przednich i tylnych krawędzi przylegających trzonów kręgowych. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji powyższego wyniku badania oraz powinnam podjąć kroki w moim leczeniu i czym mi to grozi? Bardzo dziękuję. Pozdrawiam

KOBIETA, 66 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie. Zmiany tego typu związane są z chorobą zwyrodnieniową a także przeciążeniową kręgosłupa. Mogą one powodować dolegliwości bólowe oraz parestezje. Pojawia się najczęściej ból o charakterze ćmiącym choć nie można wykluczyć także dolegliwości stałych, znacznie utrudniających codzienne funkcjonowanie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga bądź ortopedy aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. Nie wykluczone iż konieczna jest operacja. W pierwszej kolejności jednak poleca się fizykoterapię mającą na celu wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych.