Uwypuklenia krążków mk z modelowaniem worka oponowego bez ucisku rdzenia
Witam.Proszę o konsultację,załączam wynik badania MR. W pozycji badania zniesienie fizjologicznej lordozy.Rozluznienie pierścienia włóknistego C3 i C4.Na poziomach C4-C5 i C5-C6 uwypuklenia krążków mk z modelowaniem worka oponowego bez ucisku rdzenia.Na poziomie c6-C7 osteochondroza blaszek granicznych,zmiany degeneracyjne w trzonach przy blaszkach granicznych sąsiadujących z obecnością guzów Schmorla. Szerokopodstawna wypuklina C6 i C7 z uciskiem worka oponowego,bez ucisku rdzenia.CDN.

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie. Zmiany tego typu związane są z chorobą zwyrodnieniową a także przeciążeniową kręgosłupa. Mogą one powodować dolegliwości bólowe oraz parestezje. Pojawia się najczęściej ból o charakterze ćmiącym choć nie można wykluczyć także dolegliwości stałych, znacznie utrudniających codzienne funkcjonowanie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga bądź ortopedy aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. Nie wykluczone iż konieczna jest operacja. W pierwszej kolejności jednak poleca się fizykoterapię mającą na celu wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych.