Wynik MR kręgosłupa i zmiany zwyrodnieniowe
Witam proszę o konsultacje jeżeli jakiś lekarz mógł spojrzeć na mój wynik mr kregosłupa c zmiany zwyrodnieniowe krążków w odcinku szyjnym kręgosłupa z obniżeniem ich sygnału i wysokości c2/c3 osterofity na krawędziach trzonów wypuklają się do kanału kręgowego i nieznacznie modelują worek oponowy, c5/c6 centralna wypuklina krążka mk. 3mm osterofity na krawedziach trzonów zniesiona rezerwa płynowa rdzenia c6/c7 podwięzadłowe uwypuklenie krążka mk. osterofity wypuklają się do prawego zachyłka.

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. Zmiany tego typu związane są z chorobą zwyrodnieniową a także przeciążeniową kręgosłupa. Mogą one powodować dolegliwości bólowe oraz parestezje. Pojawia się najczęściej ból o charakterze ćmiącym choć nie można wykluczyć także dolegliwości stałych, znacznie utrudniających codzienne funkcjonowanie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga bądź ortopedy aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. Nie wykluczone iż konieczna jest operacja. W pierwszej kolejności jednak poleca się fizykoterapię mającą na celu wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych.