Obniżenie przestrzeni międzykręgowej C5/C6/C7

Mając obniżenie przestrzeni międzykręgowej C5/C6/C7, wyciągnięcia osteofitarne przednio-tylnych krawędzi na tym poziomie, zwyrodnienie wyrostków haczykowatych, spłyconą lordozę szyjną, odprostowaną na poziomie C5-C7, przewężenia szpar stawów międzykręgowych, niezamknięcie mostkiem kostnym bruzdy t. kręgowej oraz ucisk na worek oponowy powinnam wykonywać zabiegi całego kręgosłupa czy częściowo, raz górną część raz dolną? Czy te schorzenia powodują także zawroty głowy i odruch wymiotny?

Lek. Tomasz Budlewski

Mogą powodować różne objawy, także te wymienione, ale należy wykluczyć inne przyczyny. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po łącznej interpretacji z objawami klinicznymi będzie można zalecić odpowiedni rodzaj rehabilitacji.