Ból kręgosłupa i zwyrodnienia na zdjęciu RTG kręgosłupa
witam mam problem z kregoslupem szyjnym i ledzwowym szyjny rtg zwyrodnienia ostrofecyty ,splycenie lordozy szyjnej ,dolny odcinek zwyrodnienia jestem 3tydz na zwol bol jest silny jak dlugo trwa leczenie jakie badania oprocz rtg nalezaloby wykonac w dolnym czuje ucisk ktory promieniuje na cala noge az do palcow

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie. Zmiany tego typu związane są z chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa. Mogą one powodować dolegliwości bólowe oraz parestezje. Pojawia się najczęściej ból o charakterze ćmiącym choć nie można wykluczyć także dolegliwości stałych, znacznie utrudniających codzienne funkcjonowanie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. W pierwszej kolejności jednak poleca się fizykoterapię mającą na celu wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych.