Przesunięcie ku przodowi linii statycznego obciążenia kręgosłupa
prosze o wyjaśnienie czy to coś poważnego. opis rtg. Przesunięcie ku przodowi lini statycznego obciążenia kręgosłupa,skrzywianie kregosłupa w lewo,oś sacrum acutum.Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych L5-S1.

KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie. Zmiany tego typu związane są z chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa. Mogą one powodować dolegliwości bólowe oraz parestezje. Pojawia się najczęściej ból o charakterze ćmiącym choć nie można wykluczyć także dolegliwości stałych, znacznie utrudniających codzienne funkcjonowanie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. W pierwszej kolejności jednak poleca się fizykoterapię mającą na celu wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych.