Opis badania kręgosłupa szyjnego i nasilenie rwy kulszowej
Witam,W maju cos strzelilo na dolnym odcinku kregoslupa,spowodowało to duży bol i ucisk na rwę kulszową,który rozciągnął sie na całą lewą nogę aż po mały palec.Lekarz zapisał-Febrofen 200mg,Milgamma 100,Sirdalud 4 mg,Bólu stąpił w nodze po3 tyg leczenia. Zrobiłam zdj RTG ponieważ nie moglam wyjść po schodach a następnie pojawił sie ból w Lewej pachwinie.Opis -zdj kręgoslupa lędzwiowego wykazuje;skolioza esowata,dyskopatyczne zwężenie przestrzeni m-kręgowej L4-S1 ,wyostrzeniekrawędzi trzonów

KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. Zmiany tego typu związane są z chorobą zwyrodnieniową a także przeciążeniową kręgosłupa. Mogą one powodować dolegliwości bólowe oraz parestezje. Pojawia się najczęściej ból o charakterze ćmiącym choć nie można wykluczyć także dolegliwości stałych, znacznie utrudniających codzienne funkcjonowanie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga bądź ortopedy aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. Nie wykluczone iż konieczna jest operacja. W pierwszej kolejności jednak poleca się fizykoterapię mającą na celu wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych.