Wynik RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego
Witam.Mam do państwa pytanie.Niedawno robiłam RTG kręgosłupa lędzwiowo krzyżowego i wyszło mi: Odcinek lędzwiowy kręgosłupa o zniesionej lordozie wykazuje zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgów lędzwiowych.Szczeliny międzykręgowe L1/L2 i L3/L4 węższe.Drobne zmiany zwyrodnieniowe w stawach krzyżowo-biodrowych.Zwapnienie w miednicy małej. Proszę o wytłumaczenie mi co mi dolega. Pozdrawiam.

KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu
Witam. Zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa po części pojawiają się z wiekiem, mogą być również wynikiem nadwagi i nadmiernego przeciążania stawów kręgosłupa. Zmiany mogą powodować dolegliwości w postaci bólów pleców, parestezji i uczucia mrowienia kończyn dolnych. Leczenie polega na stosowaniu rehabilitacji i leków zmniejszających napięcie mięśniowe.