Dlaczego mam do drętwienie?

Wita mam 31 lat wszystko zaczęło się od drgania powieki oka po ustąpieniu zaczęło dokuczać drętwienie rąk w nocy więc zgłosiłam się do lekarza po pewnym czasie ok tygodnia doszły Stany lękowe coś jak depresja nie interesowało mnie co się w okół mnie dzieje. Do tego wszystkiego zaczęłam odczuwać drżenie rąk, kłucie jakby igła w różnych miejscach na twarzy. Miałam robiony rezonans głowy bez kontrastu króry nie wskazał nic niepokojącego. Odc szyjny kręgosłupa także, tutaj wyszły zmiany zwyrodnieniowe . Minęły już 4 miesiące od pierwszych dziwnych objawów.Biore leki antydepresyjne (trzeci miesiąc) bo neurolog stwierdziła że to może na tle nerwowym ale nadal odczówam drżenie rąk. Co może być przyczyną takiego stanu? Z góry dziękuję za odpowiedzi

Witam! Przy prawidłowych wynikach badań pracownianych, zgłaszane przez Panią dolegliwości najbardziej odpowiadają zaburzeniom nerwicowym. Takimi sprawami zajmują się neurolodzy, psychiatrzy i psychoterapeuci. Osobiście polecałbym psychiatrów - znają się na emocjach, zazwyczaj mają przygotowanie psychoterapeutyczne i mogą wypisywać recepty na odpowiednie leki. Leczenie farmakologiczne w tych przypadkach jest leczeniem objawowym i po jego zakończeniu często dochodzi do nawrotów. Leczeniem przyczynowym jest psychoterapia. A najlepiej połączyć obie metody. Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, mają tam zespoły diagnostyczno-terapeutyczne, porobią odpowiednie swoje badania, Przeanalizują dotychczasową dokumentację medyczną i w zależności od uzyskanych wyników zaproponują właściwe postępowanie terapeutyczne, na które może, ale nie musi się Pani zgodzić. Leczenie trwa minimum 6 miesięcy (poprawa oczywiście będzie zdecydowanie wcześniej, ale półroczny okres leczenia zwiększa trwałość remisji). W czasach pandemii może być problem z terminami, ale zawsze można liczyć na gabinety prywatne. Pozdrawiam W. Łuczkowski.