Dlaczego mam zrywy podczas zasypiania?

Witam, Gdy zasypiam często mam zrywy, aczkolwiek są tak silne że się wybudzam a za chwile mam kolejne, przez co nie mogę spać bo rzucam się po łózku. Ostatnio podczas zasypiania strasznie drżały mi nogi,nie mogłam nad tym zapanowac. Proszę o odpowiedź co to może być. Pozdrawiam.

Witam!
Takie sprawy pojawiają się i to nie tak rzadko, nawet u ludzi zdrowych. Jeżeli prowadzą do zakłócenia rytmu dobowego, czyli problemów ze snem, to należy je usunąć! Czasem są wynikiem zbyt dużego napięcia emocjonalnego i należy uporządkować życie emocjonalne. Proponuję kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego, porobią odpowiednie badania testowe, znajdą przyczynę problemu i zaproponują jego usunięcie. Prawdopodobnie wystarczy psychoterapia, a w razie potrzeby można ją wesprzeć lekami p/lękowymi.
Powodzenia
W. Łuczkowski.