Dlaczego mam takie problemy z zasypianiem?

Witam mam rpblemy z zasypianiem zwlaszcza kiedy brata nie ma w pokoju (dzielimy razem pokoj i dodam ze mam 19 lat) . Te peoblemy zaczęły sie kiedy mama zaczęła wyjeżdżać za granicę pierwszy wyjazd bardzo przezylam bo 5dni spałam z bratem (musiał czekać az zasne pierwsza) brałam jakies tabletki na depresje (dostałam od cioci) i jakis czas było dobrze, ale przecież nie moge brać tego cały czas. Najczęściej jak leżę sama to mam właśnie takie lęki, myśli ze kiedys zostanę sama (mam chłopaka) , ze mamy nie będzie i co wtedy z kim porozmawiam itp. Nie wiem co mam zrobić, czy powinnam udać sie do psychiatry? Czesto też mam takie napady ze sie strasznie trzęse jak wiem ze zostane sama na nic czy cos.

Witam!
Psychiatra to może jeszcze poczekać. Wskazany kontakt z psychologiem! Sytuacja z używaniem wspólnego pokoju przez dorosłe rodzeństwo nie jest rozwiązaniem komfortowym dla psychiki. Wskazana konsultacja psychologiczna, psychoterapia i ew. psychoedukacja.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Pani,

Zalecałabym Pani osobistą konsultację psychologiczną, celem dotarcia do przyczyny symptomatycznej, utrudniającej Pani zasypianie.

Gdyby miała Pani życzenie takiej zwyczajnej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605