Dlaczego często mam paraliż senny i omamy słuchowe przy próbie zaśnięcia?

Bardzo często mam paraliż senny i omamy słuchowe przy próbie zaśnięcia. Dodatkowo w ciągu dnia jestem bardzo zmęczona, a wieczorem nie mogę zasnac. Czy da się to jakoś unormować?

Szanowna Pani,

istnieje wiele czynników, które mogą zaostrzać porażenie przysenne oraz omamy hipnagogiczne. Są to m. in. deprywacja snu, nadmierne spożycie kofeiny, czy zaburzenia oddychania podczas snu. Zazwyczaj możliwe jest zmniejszenie nasilenia porażenia przysennego i omamów hipnagogicznych po wyeliminowaniu czynników je zaostrzających. Zachęcam zatem Panią do wizyty w poradni leczenia zaburzeń snu.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Lech Popiołek

http://psychiatra-dzieciecy-krakow.pl/