Co mogą znaczyć moje paraliże senne?

Witam. Pare miesięcy temu miałaM przez tydzień codziennie paraliże senne. Zwykle wydawało mi się, że ktoś stoi w rogu pokoju i zbliża się do mnie. Była to czarna postać, która wyglądała jak kosmita. Kiedy była już nademną i czułam jej oddech, to wstawałam z szybko bijącym sercem, cała spocona. Miałam później problemy z zaśnięciem. Na 2/3 miesiące paralize ustały. Tydzień temu doznałam kolejnego paraliżu. Znowu widziałam tą postać. Dziś w nocy miał miejsce kolejny paraliż. Najpierw widziałam czarna postać z czerwonymi oczami która na mnie patrzyła. Wydawało mi się, ze nie mogę oddychać. Kiedy się wybudziłam z tego stanu, zasnęłam i po około 10 minutach miał miejsce kolejny paraliż. Ta sama osoba stała nademna, czułam jej oddech. Czy to jest normalne, że tak często pojawiają się paralize? Co najważniejsze, nie byłam ani zestresowana ani zmęczona.

Szanowna Pani,

częstość występowania porażenia przysennego zależy od bardzo wielu czynników. Od poziomu stresu i zmęczenia, ale również od stosowanych leków, spożycia kofeiny, czy nawet od najchętniej przyjmowanej przez pacjenta pozycji w trakcie snu. Jeżeli te porażenia bardzo Pani doskwierają, to warto zgłosić się do specjalistycznego ośrodka zajmującego się diagnostyką i leczeniem zaburzeń snu.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Lech Popiołek

http://psychiatra-dzieciecy-krakow.pl/