Paraliż senny i strach przed zaśnięciem

Ciężko mi się oddycha, czuję że brakuje mi powietrza. Gdy próbuję je nabrać kłuje mnie w klatce piersiowej, w plecach. Około 6 razy przechodziłam ''paraliż senny''. Próbowałam zasnąć, miałam pełną świadomość, jednak nie mogłam wykonać żadnego ruchu, ani oddychać. Trwało to co najwyżej pół minuty. Boję się zasypiać, gdy jest ciemno. W codzienności przeszkadza mi lęk przed śmiercią. KIEDYS cięłam się, próbowałam popełniać samobojstwo. Byłam pare razy u psychologa, jednak nie pomogło mi to.
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Napisała Pani o wielu różnych problemach, które biorą swój początek w Pani psychice. Paraliż przysenny, lęk przed zaśnięciem, lęk przed śmiercią, autoagresja, myśli i próby samobójcze – to zbiór różnych problemów natury emocjonalnej. Drogą wirtualną nie da się postawić żadnej diagnozy, ale jeżeli doświadcza Pani stanów lękowych, a jednocześnie ma Pani obniżony nastrój, to może świadczyć o zaburzeniach depresyjno-lękowych. Radziłabym skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który mógłby postawić rozpoznanie. Problem niewątpliwie istnieje, o czym świadczy chociażby fakt, że już wcześniej szukała Pani dla siebie wsparcia u psychologa. Obawiam się jednak, że jednorazowe konsultacje niczego nie zmienią. Najprawdopodobniej potrzebuje Pani długotrwałej psychoterapii, by zrozumieć, dlaczego pojawia się lęk, dlaczego w takich sytuacjach i jak można sobie z nim konstruktywnie poradzić. Zachęcam Panią do wizyty u lekarza psychiatry, którego może Pani zapytać o możliwość skorzystania z leczenia psychoterapeutycznego. Jeśli chodzi o paraliż senny, może Pani udać się do poradni leczenia zaburzeń snu. Odsyłam do artykułów: Paraliż senny i Porażenie przysenne.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!