Paraliż senny - co to jest?

Chciałam się dowiedzieć, skąd bierze się to zjawisko i czy da się to leczyć? Od jakiegoś roku doświadczam paraliżu sennego. Na początku byłam przerażona, nie wiedziałam co się dzieje, teraz wiem, że uczucie świadomości połączone z tym, że nie mogę się ruszyć, wydawać głosu, słyszę intensywne dźwięki i czasami widzę dziwne obrazy, jest paraliżem sennym. Trwa to tylko chwilę, ale jest dla mnie bardzo nieprzyjemne i męczące. Często przez to boję się zasnąć. Paraliż zdarza się dosyć rzadko, przez ten rok przeżyłam to jakieś 6-7 razy, ale boję się, że sytuacja może się pogorszyć. Czy może być to związane z bezsennością? Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Porażenie przysenne wymaga różnicowania z napadami padaczkowymi, stąd wskazane jest wykonanie EEG i konsultacja neurologiczna.

Przyczyny tego typu objawów są nieznane. Istnieją hipotezy dotyczące neuroprzekaźników i neuropeptydów oraz zaburzenia o podłożu immunologicznym.

W terapii narkolepsji zaleca się regularny rytm snu, zaplanowanie drzemek w ciagu dnia, jako leczenie farmakologiczne stosuje się leki psychostymulujące oraz niektóre leki przeciwdepresyjne. Stosowanie leków powinno odbywać się pod ścisłą kontrolą lekarza psychiatry.

Polecam konsultację w poradni leczenia zaburzeń snu:

http://sennik.wieszjak.pl/inne/98049,osrodki_leczenia_zaburzen_snu.html.