Co może znaczyć ten ścisk w klatce piersiowej?

Witam. Od jakiegoś czasu mam dość nietypowe objawy w klatce piersiowej. Otóż czasem, będąc w spoczynku lub w ruchu kiedy nabieram powietrze czuję dziwny - sam nie wiem - ścisk w środku? Tak jakby coś się zwężyło. Od razu mam wtedy ataki gorącą i potliwość, ciężko mi złapać oddech. Trwa to zazwyczaj ok. sekundy. Raz wydarzyło się dłużej i wtedy bardzo szybko biło mi serce, a kiedy złapałem sie za pierś, było ledwo wyczuwalne. Dodam, iż leczę sie u psychiatry oraz chodzę na terapię, przez co mój lekarz nie chce dać mi skierowania na badania i mówi, że to nerwica. Boję się, że coś złego mi sie dzieje i umieram. Bardzo proszę o pomoc!

Witam! Opisane przez Pana dolegliwości rzeczywiście najbardziej pasują do zaburzeń nerwicowych i mnożenie ilość i jakości badań diagnostycznych niepotrzebnie "napędza"emocje. Nie należy zapominać, że leczeniem przyczynowym jest psychoterapia, a wspomagającym (objawowym) leki. Powodzenia i cierpliwości W. Łuczkowski.