Co może oznaczać kłucie w obu piersiach?

Witam.

Mam 26 lat. Nigdy nie miałam robionego USG piersi ani mammografii, jedynie samobadanie. Jakiś miesiąc temu zaczęło mi dokuczać niezbyt bolesne, ale częste i nieprzyjemne uczucie kłucia w prawej piersi - dokładnie w zewnętrznej górnej części, z promieniowaniem w stronę pachy. Początkowo bagatelizowałam te objawy, ale od jakiegoś tygodnia podobne odczucia pojawiają się w lewej piersi. Ból nie ma związku z wykonywaniem jakiś ruchów bądź z uciskiem na pierś, pojawia się niezależnie.

Podczas samobadania nie wyczuwam raczej żadnego guzka choć przy ucisku budowa wnętrza piersi wydaje mi się niejednolita. Nigdy nie byłam w ciąży. Od 4 lat biorę tabletki antykoncepcyjne, po których jak dotąd czułam się dobrze. Oprócz tego nie zażywam regularnie żadnych farmaceutyków, choć mam skoliozę i cierpię niekiedy na dolegliwości ze strony kręgosłupa. Moja babcia zmarła na raka piersi, mama (lat 59) ma stwierdzone w obu piersiach liczne torbiele. Poza powyżej opisanymi dolegliwościami niekiedy odczuwam bolesność piersi związaną z zatrzymaniem wody, ale jest to uczucie zupełnie inne niż kłucie, które ostatnio mi towarzyszy. Umówiłam się już na wizytę ginekologiczną, ale byłabym wdzięczna za szybszą poradę.

Witam serdecznie.

Dolegliwości o charakterze kłucia zwykle pochodzą z innego źródła niż tkanka piersi - zazwyczaj z podrażnienia nerwów międzyzebrowych (nerwobóle), co może mieć związek z Pani wadą kręgosłupa. Oczywiście ze względu na obciążenie rodzinne (rak piersi u babci) warto aby czesto odwiedzała Pani ginekologa (przynajmniej raz na pół roku). Lekarz Panią zbada i wykona badanie USG, dzięki czemu będzie można odpowiedzieć na pytanie czy wszystko ok.

Pozdrawiam serdecznie