Co oznaczają te duszności i drgania powieki?

Witam, Od kilku miesięcy mam uczucie duszności/braku powietrza, były robione rtg klatki piersiowej, EKG i usg serca, badania krwi, spirometria wszystko wyszło okej. Stwierdzona tężyczka. Od tygodnia boli mnie głowa z tyłu głowy, z przodu w okolicach czoła i skroni i czasami kłuję po prawej stronie, nie jest to ból nie do wytrzymania ale jest uciążliwy. Do tego dzisiaj cały dzień czuję uderzenia gorąca do głowy, pobolewa mnie delikatnie ucho, mam zawroty głowy i dziwnie mi się widzi, mam uczucie ściągania wzroku w środek plus często drga mi powieka. Proszę o pomoc

Witam! Jeżeli w badaniu fizykalnym nie stwierdza się odstępstw od normy, wyniki badań pracownianych mieszczą się w granicach normy, dolegliwości miewają zmienny charakter i lokalizację, to zawsze należy brać pod uwagę podłoże nerwicowe. Nerwica może imitować objawy, do złudzenia przypominające te z chorób somatycznych. Czasem nawet fachowcy mają problemy z różnicowaniem. Dodatnie objawy tężyczkowe stwierdzamy u znacznego odsetka osób znerwicowanych. Proponuję konsultację w Poradni Zdrowia Psychicznego - dysponują zespołami diagnostyczno-leczniczymi. Określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestie i inne. W zależności od uzyskanych wyników zaproponują odpowiednie postępowanie, na które, nota bene, nie musi się Pani zgodzić (w zależności od nastawienia do psychiatrów i problemów emocjonalnych. Takie same dolegliwości, w zależności od ich przyczyny, leczymy zgoła inaczej. Najczęściej przy problemach emocjonalnych proponuje się odpowiednio dobraną psychoterapią, z ew. wsparciem lekami p/lękowymi. Jeżeli w PZP (leczenie w ramach NFZ) są zbyt odległe terminy, to można spróbować usług komercyjnych. Powodzenia W. Łuczkowski.