Dlaczego moje samopoczucie jest złe w wieku 61 lat?
Witam, od września mam problem ze złym samopoczuciem. Zaczęło się od epizodu utraty przytomności. Od tej pory mam zawroty głowy, uczucie rozpierania w głowie, dziwny posmak w ustach, a także mdłości oraz uczucie że zaraz zemdleję. Objawy te występują głównie w pozycji siedzącej ewentualnie stojącej. Konsultacja kardiologiczna wykluczyła problemy z sercem, rezonans magnetyczny głowy wykazał niewielkie zwapnienia- neurolog twierdzi że to nie ma związku, EEG w granicach normy. Kręgosłup szyjny ok.

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Witam! Należy także zastanowić się nad komponentą nerwicową. Jeżeli wszystkie badania, łącznie z konsultacją laryngologiczną wypadają prawidłowo, to w zależności okoliczności pojawiania się problemów, wiele przemawia za podłożem emocjonalnym. Nasz układ nerwowy lubi czasem płatać nam figle, a objawy do złudzenia imitują te z chorób fizycznych. Wskazana konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego i ew. leczenie zaburzeń emocjonalnych. Powodzenia W. Łuczkowski.