Dlaczego moja lewa strona ciała jest słaba?

Mam 28 lat i od 2 miesięcy mam pewien problem - mam osłabienie lewej strony ciała (słaba lewa ręka, lekko mniejsze czucie w kciuku. W nodze za to lekkie mrowienie). To tego dochodzą zawroty głowy i bóle w klatce (najczęściej w okolicach mostka, takie powierzchowne, jakby kości i mięśnie, a nie serce). Byłem z tym kiedyś u lekarza na SOR, gdy objawy się nasiliły, zrobił EKG i zalecił branie leków uspokajających. Mam także umówioną wizytę u neurologa, ale dzisiaj objawy się ponownie nasiliły. Proszę o poradę co to może być i czy powinienem jednak pójść do neurologa znacznie szybciej. Pozdrawiam

Witam! Przedstawiony przez Pana zespół objawów klinicznych zdecydowanie przemawia za zaburzeniami nerwicowymi. Wskazana konsultacja u psychiatry lub psychoterapeuty. Jeżeli w ramach NFZ to Poradnia Zdrowia Psychicznego - powinni dysponować zespołami diagnostyczno-terapeutycznymi i z pewnością sobie z problemami natury emocjonalnej poradzą. Nerwica może do złudzenia imitować objawy chorób somatycznych, jednak leczenie jest całkowicie odmienne. Gdyby terminy przyjęć w ramach NFZ były zbyt odległe, to zawsze jest opcja gabinetów prywatnych. Powodzenia W. Łuczkowski.