Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mogą sugerować objawy takie jak drętwienie ciała, silny ból głowy i problemy z koncetracją?

Witam, od 3 miesięcy zmagam się z różnymi dolegliwościami tj. Drętwienie ciała ( twarz, szczególnie usta, zdrętwiałe są bez przerwy), silny ból głowy, problemy z koncentracją, ciągłe zmeczenie, problemy ze snem( w nocy często nie mogę spać, dzień najchętniej przeleżałabym w łóżku), towarzyszy mi także silny ból uszu, melancholia. Byłam u neurologa. Podstawowe badania ( takie jak morfologia, hormony tarczycy, glukoza) wyszły w porządku. Robiłam także EEG, również bez zmian. Od kilku lat zmagam się także z omdleniami, których przyczyny lekarze ( w szpitalu) nie znaleźli. Dodam, że drętwienie pierwszy raz pojawiło się, gdy przechodziłam wirusa. Jaka jest Państwa opinia w tej sprawie? Co może mi dolegać? Mam ustaloną wizytę u neurologa dopiero za ponad miesiąc. Ciężko mi tak funkcjonować, uczyć się, skupić na czymkolwiek, a trwa to już tyle czasu..
KOBIETA, 19 LAT około miesiąca temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Witam! Jeżeli badania pracowniane wyszły prawidłowo, to należy także brać pod uwagę podłoże nerwicowe tych dolegliwości. Nerwica może imitować, w zasadzie, wszystkie objawy chorób somatycznych. Proponuję kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego - dysponują całymi zespołami diagnostyczno-terapeutycznymi. Określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i inne. W zależności od uzyskanych wyników zaproponują odpowiednie postępowanie: psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy