Czy moje dziecko może mieć padaczkę?

mój syn w styczniu skończył 9 lat w czerwcu zeszłego roku po raz pierwszy strącił przytomność pogotowie go zabrało bo po utracie przytomności po kilku sekundach odzyskania jej nie miał świadomości co sie stało gdzie jest a nawet jak sie nazywa. Po 3 dniach pobytu dowiedziałam sie ze to od serca ale parę dni temu (styczniu)sytuacja sie powtórzyła z tym ze dzień wcześniej juz miał gorączkę i bolała go wieczorem głowa na drugi dzień w sklepie nagle dziecko mi upadło po 10 sek. odzyskało przytomność ale był bardzo slaby w tym samym szpitalu po 3 dniach go wypisali i stwierdzili ze nic mu nie ma pani ordynator zaleciła wizytę u neurologa i psychologa bardzo sie boje :(czy to może być objaw padaczki??

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Dziecko wymaga diagnostyki w pierwszej kolejności kardiologicznej i neurologicznej. Są to bowiem najczęstsze zaburzenia powodujące podobne dolegliwości. Ocenić trzeba  występowanie zaburzeń rytmu serca, wad wrodzonych. Neurologicznie zaś padaczkę, neuroinfekcję czy ewentualny guz mózgu. W przypadku braku znalezienia przyczyny w wymienionych układach wskazana jeszcze konsultacja laryngologiczna.
Pozdrawiam