Czy w tym wypadku można mówić o nerwicy?

Czy to nerwica? Witam, od pewnego czasu mam dziwne objawy, takie jak.. Szybsze bicie serca, gula na gardle, ruchy wymiotne, uciskowe bóle głowy, brak koncentracji, uczucie, że zaraz zemdleje.. I wiele innych. Dodam, że jestem rok po rozwodzie, gdzie towarzyszyły mi nerwy i stres. Najczęściej dopada mnie rano albo wieczorem. Czy to może być nerwica?

Witam! Opisuje Pani dość charakterystyczne objawy nerwicowe i kojarzy je Pani z sytuacjami stresowymi (co także przemawia za podłożem emocjonalnym). Jednak zbyt pochopnie nie można wszystkiego wrzucać do "worka z nerwicami", należy człowieka przebadać, aby nie pominąć problemów somatycznych, które się tylko manifestują objawami typowymi dla nerwic. Wskazana konsultacja psychiatryczna i psychologiczna. Powodzenia W. Łuczkowski.