Dlaczego mam uciskowe bóle głowy?

Witam, co jakiś czas mam chwilowe bole glowy, uciskowe, trwają kilka sekund czasem ten ból towarzyszy przy oddychaniu, czuje go wtedy bardziej w okolicy szyi. Wiem że mam skrzywiony kręgosłup szyjny , robilam rok temu zdjęcie rtg. Rezonans glowy tez wyszedl ok. Czy takie bole mogą mieć związek z zatorem żył? Wspomnę ze te bole są czasem raz na tydzień. Cierpię również na nerwice lekowa prawdopodobnie, ciśnienie mam dobre, zazwyczaj później 120/80 .

Witam! Zaburzenia nerwicowe mogą się manifestować dolegliwościami somatycznymi. Praktycznie nerwica może naśladować prawie wszystkie choroby somatyczne, ale typowe leczenie ich wówczas nie skutkuje. Mogą też być napięciowe bóle głowy, ale nieco inaczej się manifestują. Proponuję kontakt z lekarzem leczącym Pani nerwicę - modyfikacja leczenia nerwicy powinna przynieść pozytywny skutek. Powodzenia W. Łuczkowski.