Uciskowy ból głowy nad uchem a nerwica

Odczuwam uciskowy ból głowy wysoko nad uchem który może trwać od kilku sekund do kilku minut. Gdy następuje ból zaczyna promieniować po prawej stronie głowy, przyciągając ją do ramienia. Robi mi się wtedy bardzo gorąco, czuję rozlewające się ciepło w czaszce od miejsca bólu, wtedy robi mi się słabo, niedobrze mi, muszę się natychmiast o coś oprzeć lub usiąść. Raz zdarzyła mi się sytuacja osunięcia na ziemię. Tłumaczę to wszystko wysokim stresem i pracą którą wykonuję. Czy to może być nerwica?

Witam, jeśli czuje Pani nadmierne przeciążenie stresem to zachęcam do wizyty u psychoterapeuty. Bóle jakie Pani opisuje moga mieć charakter napięciowy. Pozdrawiam

Najpierw warto zgłosić się do lekarza i wykluczyć inne, somatyczne podłoże zaburzeń. Jeśli nie będzie innych wskazań, podobne trudności zwykle maja podłoże emocjonalne, nerwicowe, a wówczas można sobie z nimi poradzić poprzez psychoterapię.