Uciskowy ból głowy

Witam, mam 24 lata (kobieta), od tygodnia boli mnie głowa. Jakieś 5 lat temu upadłam na stoku narciarskim na głowę. Miałam robiony rezonans i wszystko wyszło w porządku. Po pół roku pojawiły się te bóle, neurolog uznał, że to nomalne. Od tamtego upadku czasami pobolewała mnie głowa. Jednak nigdy tak długo. Teraz od tygodnia mam uciskowy ból głowy na samym "środku", czasami też pojawiają się lekkie ukłócia w głowie, a to przy uchu, a to w okolicach czoła, z tyłu głowy. Mam również nudności, zawroty głowy. W ostatnim czasie, tzn. od około 2 miesięcy, może więcej, zdarzało się, że gdy wydmuchiwałam nos, pojawiały się małe skrzepy krwi (chodź nie wiem, czy jest to z tym związane). Byłam u lekarza internisty, ale narazie nie skierował mnie na żadne badania. Dał mi tabletki (mieszankę alkaloidów sporyszu i pokrzyku) i uznał, że bóle mogą być efektem stresu. Proszę o poradę, co powinnam zrobić, na jakie badania się udać, czym może być spowodowany ból?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Prezentowane objawy najprawdopodobniej są wynikiem cerebrastenii pourazowej, tzn. jest to stan po urazie czaszkowo-mózgowym, w którym nie stwierdza się objawów uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, natomiast pojawiają się dolegliwości, takie jak: trudności w koncentracji uwagi, bóle i zawroty głowy, męczliwość, drażliwość, czy też zaburzenia snu i pamięci. Mogą na to się nakładać u Pani inne typy bólu głowy - np. napięciowy ból głowy, który ma tendencją od takiego przedłużonego występowania. W każdym razie proponuję wizytę kontrolną u neurologa lub w poradni bólu głowy - warto sprawdzić, czy nie ma odchyleń w badaniu neurologicznym.

Najprawdopodobniej te skrzepy z krwi nie mają nic wspólnego z pozostałymi objawami, proponuję wykonać pomiar ciśnienia tętniczego oraz koagulogram krwi. W razie gdyby się to powtórzyło, wizytę u laryngologa.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o bólu głowy.

Serdecznie pozdrawiam!