Uciskowy ból głowy a nerwica

Od ponad miesiąca czasami czuję dziwny ból głowy, który przypomina ściskanie głowy kleszczami. Również czasami boli mnie skóra po lewej stronie głowy, ale tylko gdy dotykam tego miejsca. Dodam, że jestem osobą bardzo wrażliwą z nerwicą, która często się stresuje. Czy to może mieć z tym związek? Boję się, że to coś poważnego.

Witam. Opisane objawy mogą mieć podłoże psychologiczne, ale żeby to jednoznacznie stwierdzić potrzebna jest konsultacja lekarska potem ewentualnie psychologiczna.
Proszę zwrócić uwagę na to w jakich sytuacjach bóle głowy się pojawiają a kiedy nie występują. Może jest jakiś związek między sytuacjami i przeżyciami im towarzyszącymi różnym sytuacjom a nasileniem objawów. Pozdrawiam, MB

Jeśli ma Pani zdiagnozowana nerwice i wykluczyła zaburzenia organiczne (chorobowe, związane np z urazami głowy, guzami itp), to objawy ściskania głowy są objawami lekowymi, nerwicowymi (tzw somatyzacje). Zachęcam do pracy nad nimi z psychoterapii.