Pieczenie i ucisk w głowie a możliwość powtórzenia TK głowy
Witam 3 lata temu,robilam badanie tk glowy z kontrastem z powodu dziwnych bolow-pieczenia,ucisku w glowie,tk czyste wyszlo,objawy czasem znikaja czasem sie pojawiaja,biore leki na nerwice lekową czy warto zrobic sobie kontrolnie znow tk glowy,czy to za szybko i nie ma takiej potrzeby?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Pierwsze objawy autyzmu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.
Szanowna Pani, takie doznania pieczenia, ucisku w głowie często związane jest z napięciem powstałym wskutek skumulowania trudnymi emocji, których nie chcemy do siebie dopuścić. Bóle głowy mogą wiązać się z ubocznymi skutkami brania leków na tzw "nerwicę". Bardzo skuteczna w takich sytuacjach jest psychoterapia, która obejmie leczenie zarówno duszy, jak i ciała (praca z oddechem, praca z ciałem). Szkoda życia na chorowanie. Jeśli chodzi o Rybnik, gorąco polecam panią Stanisławę Kufel, która jest bardzo doświadczoną terapeutką i superwizorem psychoterapii.
Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
Witam,
zachęcam do zadania tego pytania lekarzowi prowadzącemu. Czasem bóle głowy mogą mieć związek z przeżywanym stresem lub z zaburzeniami nerwicowymi. Może chciałaby Pani spróbować psychoterapii, być może przyjrzenie się swojej sytuacji, wprowadzenie zmian, przyczyni się do poprawy zdrowia.
Pozdrawiam
Ewa Czernik
Witam,
jeżeli badanie było robione 3 lata temu to myślę, że warto je powtórzyć. Jeżeli jednak ma Pani zdiagnozowane zaburzenia nerwicowe sugerowałabym udać się do psychoterapeuty. Spotkania miałyby na celu pomóc radzić sobie z objawami nerwicy, które to bardzo często mają bezpośredni wpływ na pokazanie się i potęgują uporczywe objawy fizyczne.
Pozdrawiam,
Anna Mochnaczewska