Mocne bóle głowy i podwyższone ciśnienie a nerwica

Witam. Mam 18 lat dłuższego czasu mam mocne bóle głowy, podwyższone ciśnienie ok 140-90 to codziennie i skoki 150- 90 i tętno ok 100. miałam wszystkie badania ekg, echo serca, dopplera tętnic nerkowych, usg brzucha, tarczycy, holtera ( wyszło 58 tętno najniższe a najwyższe 160). Wszystko jest dobrze. czasem mam silne bóle głowy przy tym podwyższone ciśnienie i tętno Jestem wrażliwa i Pielęgniarka w szpitalu zasugerowała mi że to może być coś typu nerwica? Czy może mieć racje?

Witam, czasami nerwica objawia się w taki sposób. Doradzam konsultację z lekarzem psychiatrą, który przeprowadzi wizytę diagnostyczną a następnie dalej w razie konieczności Panią pokieruje np do psychoterapeuty. Pozdrawiam serdecznie.

Szanowna Pani, objawy tego typu mają charakter psychosomatyczny. Bóle głowy, podwyższone ciśnienie, płytki przyspieszony oddech są objawami somatycznymi zaburzeń lękowych, które mogą mieć podłoże systemowe. Najlepszym dla Pani rozwiązaniem byłaby psychoterapia u specjalisty mającego doświadczenie w pracy z ciałem i w treningu oddechowym. Listę godnych polecenia gabinetów w pobliżu Płońska znajdzie Pani na stronie www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski