Przyczyna silnych zawrotów głowy i bólu głowy

Witam. Mam stwierdzoną nerwicę lękową, jednak zastanawiam się.. Czy może to być przyczyną silnych zawrotów głowy i bólu głowy zwłaszcza tylnej części. Niepokoją mnie te objawy. Dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani, objawy o których Pani mówi mogą mieć charakter psychosomatyczny i powstawać na tle zaburzeń lękowych. Bóle głowy mogą być również efektem ubocznym brania leków. Skuteczną metodą leczenia tego typu zaburzeń jest psychoterapia, najlepiej u psychoterapeuty mającego doswiadczenie w psychosomatoterapii (praca z ciałem tzw. Body Work, praca z oddechem). Adresy zaufanych specjalistów znajdzie Pani na stronie www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Witam,
bóle głowy mogą być objawem nerwicowym. W pierwszej kolejności należy jednak wykluczyć podłoże medyczne dlatego zalecam udanie się do lekarza rodzinnego, który następnie może skierować panią dalej, np. do neurologa.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl