Uciążliwe bóle głowy u 28-letniej osoby

Witam, Mam 28 lat i od paru dni boli mnie cały czas głowa. Jest to ból lekki ale uciążliwy, sprawia wrażenie uciskania głowy. Ponadto uwidoczniły mi się żyły na czole i skroniach, niektóre są wypukłe inne tylko widać przez skórę. Dotykając tych żył czuję jak pulsują. Czasami mam też wrażenie odczuwania gorąca w głowę i czuję jak krew krąży w tych żyłach. Martwią mnie te żyły, że już zostaną mi takie widoczne a nie wygląda to ładnie. Mam wrażenie że na nogach też mi się teraz uwypukliły. Joanna

Szanowna Pani, objawy, o których Pani pisze, mogą mieć charakter psychosomatyczny i powstawać na tle zaburzeń lękowych. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia. Najlepiej udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). W Kielcach mogę szczerze polecić panią Beatę Woźniak-Faliszewską (http://www.pwrois.pl/). Zachęcam Panią również do zapoznania się z podejściem Metasystemowym na stronie: www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej