Atak paniki podczas dotykania okolic pępka przez partnera

Witam, mam trochę dziwny problem i nic nie mogłam znaleźć w internecie, a więc. Od zawsze nie przepadałam za swoim pepkiem i nigdy go nie dotykalam, jednak ostatnio gdy lezalam z chlopakiem zaczal mnie dotykac w okolicach pępka i dostalam jakby ataku paniki (?) zaczelam plakac zeby przestal. Gdy sama dotykam pępka również się go boje w pewnym sensie... Jak się pozbyc tego jakby lęku?

Szanowna Pani, objawy, o których Pani pisze, powstawają na tle zaburzeń lękowych, ale głębiej mogą mieć podłoże systemowe. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia. Najlepiej udać się do psychoterapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). W Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym na stronie: www.pocieszka.pl, gdzie znajdzie Pani również adresy zaufanych specjalistów.

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Witam,

polecam wizytę u psychoterapeuty. Pozwoli to na zrozumienie pani dolegliwości i odp. co powoduje tak silne reakcje, czego się pani obawia. Gdy uchwyci się tę przyczynę będzie można ustalić plan procesu terapeutycznego.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl