Silny uciskowy ból u nasady nosa i krawędzi oczodołów a nerwica

Mam 34l i od ok 3 lat takie objawy: silny uciskowy ból u nasady nosa, krawędzi oczodołów. Czoło jest jakby ciężkie i "zsuwa" mi się na oczy. Występuje wtedy uczucie otępienia i senności, .Od dziecka byłam leczona na zatoki, obecnie CT zatok ok, rezonans głowy wykazał tylko lekką atrofię płatów czołowych. Garbię się, mam fatalną postawę, bardzo spięty kark, ale rtg kr. szyjnego jest ok. Morfologia mniej więcej ok, glukoza ok. Objawy te mam codziennie, niezależnie od sytuacji stresowych. Nerwica?

Może być nerwica bądź inne schorzenie z kręgu psychiatrycznych.
Ocena należy do psychiatry i psychologa, który na podstawie wielu innych danych określi czy wymaga Pani terapii psychologiczno/psychiatrycznej czy też przyczyny należy szukać w schorzeniu somatycznym.

Nerwica lękowa może objawiać się somatyzacjami bólowymi. Dlatego jeśli wykluczone zostało somatyczne podłoże trudności i bólu, oznacza to najprawdopodobniej jego psychologiczne, emocjonalne pochodzenie. Z tym warto zwrócić się o pomoc do psychologa, psychoterapeuty.