Mam 19 lat i mam często nawracające bóle głowy

Witam mam 19 lat i mam często nawracające bóle głowy. Cały czas się boje ze to guz mózgu bo tyle się tego naczytałam. Co pół roku mam wizytę u okulisty i raz do roku badanie dna oka ostatnio badane miałam w w styczniu lub lutym i czytałam że przy takim badaniu jest możliwość wykrycia guza mózgu. U mnie zawsze jest wszystko w porządku Ale jak boli mnie głowa oczywiście wpadam w panikę i myślę że to odrazu guz mózgu lub inne choroby. Czasem mam dziwne uczucie w głowie tak jakby mi się kręciło ale jednak nie nie mam przy tym innych objawów żadnych wymiotów itp. jeśli siedzę z przyjaciółmi nie myślę o tym i wtedy jest wszystko dobrze więc nie wiem czy problem tkwi w mojej psychice czy to jakieś stany lękowe. Bo wiem że przecież ból głowy nie odrazu sugeruje guza. Myślę że jakbym miała guza to zostałoby rzucone podejrzenie już kilka miesięcy temu właśnie przy badaniu dna oka. Bardzo proszę mi pomóc co to może być czy ja już mam jakąś nerwicę i za bardzo ze wszystkim panikuje ? Proszę o pełną odpowiedź.

Witam!
Samo badanie dna oka nie przesądza przy diagnozie ew. guza mózgu. Głowa od czasu do czasu ma prawo boleć, ale przyczyn może być więcej: migreny, bóle napięciowe i wiele innych (jest to objaw występujący przy różnych chorobach i niedomaganiach). Jeżeli ból ma zmienną lokalizację należy rozważyć podłoże nerwicowe, ale żeby wszystko przypisać nerwicy należy wykluczyć somatyczne przyczyny. Proponuję kontakt z lekarzem neurologiem, zbada, skieruje na odpowiedni badania diagnostyczne i zaproponuje wyjście. Jeżeli odwrócenie uwagi (pobyt wśród przyjaciół i kolegów) likwiduje dolegliwości to ewidentnie wskazuje na tło emocjonalne. Lekarz psychiatra po zbadaniu zaproponuje najprawdopodobniej psychoterapię z ew. wzmocnieniem, lub nie, lekami p/lękowymi. Nerwica może naśladować objawy każdej choroby somatycznej ale leczenie jest całkiem inne. Powodzenia Wiesław Łuczkowski.