Czy takie badanie wykazałoby guza mózgu?

Byłam u okulisty, gdyż miałam wrażenie, że widzę przez mgłę i z powodu bolu głowy (boję się, że mam guza mózgu) co oznacza ten wynik badania dna oka: Dno oka tarcza n.II w poziomie dna barwy różowo-żółtej, wnęka naczyniowa nie poszerzona, siatkówka na całym obwodzie bez patologii, naczynia tętnicze i żylne o budowie i przebiegu prawidłowym. Czy takie badanie wykazało by guza mózgu?

Witam! Badanie dna oka jest prawidłowe. W materii diagnostycznej ew. guza mózgu większą rolę odgrywa badanie neurologiczne i badania obrazowe (TK i RM głowy), EEG. Decydując się na tak poważną diagnozę analizujemy wszystko: stan kliniczny, badania laboratoryjne i inne badania dodatkowe, w tym również dno oka. Pozdrawiam W. Łuczkowski.