Co dalej mam robić przy takich objawach? [PORADA EKSPERTA]

Witam. Ostatnio wyszła u mnie próba tężyczkowa dodatnia ( / ). Miałam silne bóle głowy w okolicy zatok(Teraz sporadycznie), zawroty głowy (dalej się utrzymują), drętwienie dłoni,,. Do tego jeszcze lamblie, brak apetytu, ogólne osłabienie, zmęczenie, stany lękowe. Suplementuję wapń, magnes, potas. Przyjmuję jeszcze polvertic 2×16, parmolan. Co robić dalej, gdzie się udać do specjalisty?

Witam! Konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego lub komercyjnie w odpowiednim gabinecie. Próby tężyczkowe wypadają dodatnio u znacznego odsetka osób znerwicowanych, pozostałe objawy również wyglądają na "książkowe" w zaburzeniach emocjonalnych. Odpowiedni zespół terapeutyczno-diagnostyczny określi profil osobowości, podatność na sugestię, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, oraz inne potrzebne diagnostycznie parametry, ukierunkuje i zaproponuje odpowiednią strategię postępowania. Leczenie zaburzeń nerwicowych polega na odpowiednio dobranej psychoterapii (leczenie przyczynowe) z ew. wsparciem lekami przeciwlękowymi - zazwyczaj z grup SSRI lub SNRI. Można także stosować inne indywidualnie dobrane metody, np. "przezczaszkowa stymulacja magnetyczna", zakładanie stymulatorów nerwów lub ośrodków mózgowych. W tej materii dysponujemy szerokim wachlarzem farmakologicznym, psychoterapeutycznym i indywidualnie dobranym. Należy wspomnieć o tym, że odpowiedź na leczenie farmakologiczne jest opóźniona 2-4 tygodni przy lekach nie zagrażających uzależnieniem. Życzę powodzenia W. Łuczkowski.